گیت فروشگاهی، گیت ضد سرقت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی، گیت ضد سرقت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی، گیت ضد سرقت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی، گیت ضد سرقت فروشگاهی  يا همان گيت امنیتی فروشگاهی به دستگاهي گفته ميشود كه در خروجي يك فروشگاه نصب ميشود و از خروج غير مجاز اجناس فروشگاه جلوگيري به عمل مي آورد. این دستگاه به عبارت دیگر شامل آنتهایی با برد فرسنتده و گیرنده می باشد که در ورودی و خروجی فروشگاه قرار داده شده و به محض خروج غیر مجاز و سرقت جنس یا کالا آلارم می زند و صاحب فروشگاه را از مطلع می سازد.

نحوه عملکرد گیت فروشگاهی ( گیت ضد سرقت فروشگاهي) چگونه است؟

نحوه عملکرد گیت فروشگاهی به این صورت است که تگ دزدگیر و لیبل دزدگیر که پیش از این در مقاله تگ امنیتی و لیبل امنیتی توضیح داده شدند برروی اجناس نصب ميشوند. به دلیل تکنولوژی به کار رفته در تگ دزدگیر و لیبل های شرکت ستاره گستر آذرخش به طور معمول و حتی با ابزار هاي متداول قابل باز شدن نميباشد. برای جدا کردن دزدگیر های نصب شده بر روی اجناس در زمان خرید یا انتقال از فروشگاه از دستگاهی به نام جداکننده که در حیطه دسترسی فروشنده قرار دارد بهره گیری میشود. چنانچه کالا به صورت غیر مجاز از فروشگاه خارج شود، با قرارگیری در میدان مغناطیسی گیت دزدگیر (برد هم فرکانس خود)، دزدگیر نصب شده بر روی کالا چه از نوع تگ و یا ليبل ضد سرقت، پس از گذر از دهانه گیت ها، پيغام هشداری را براي گيت ها صادر ميكند كه باعث به صدا در آوردن آلارم (بوق) دستگاه گيت فروشگاهي ميشود.

انواع گیت فروشگاهی (گیت دزدگیر)

گیت های فروشگاهی با توجه به باند فرکانسی خود در سه دسته کلی قرار میگیرند :

  • گیت فروشگاهی RF ( گیت آراف)

گیت دزدگیر RF  با بالاترین تنوع باند فرکانسی رادیویی از 1.95 مگاهرتز  تا 10.2 مگاهرتز می باشد.

از مزایای گیت فروشگاهي  RF  می توان به مولتی فرکانس بودن آن اشاره نمود بدین صورت که بهترین گیت برای نصب در مراکز تجاری می باشد زیرا به علت داشتن فرکانس های متعدد از تداخل بر روی گیتهای دیگر جلوگیری می کند و فروشگاه نیاز به تعویض گیت خود را حتی در سالیان بعد و با اضافه شدن گیتهای دیگر ندارد.

جوابدهی بالای ما بین دو گیت از موارد شایان ذکر گیت RF خصوصا گیت فروشگاهی برند NEDAP هلند که شرکت ستاره گستر آذرخش نماینده انحصاری آن در ایران می باشد است  لذا کلیه هایپرمارکتها از جمله هایپراستار – هایپرمی -افق کورش – پدیده شاندیز – پالادیوم و اکثریت برندها طرفدار آن می باشند.

علاوه بر آن لیبل های گیت RF دارای تنوع بسیار بالا در اشکال مختلف و بالغ بر 20 سایز و مدل می باشند که از سرقت کالا جلوگیری می کند و آن را می توان بر روی هر گونه کالایی به غیر از فلز استفاده نمود.

داشتن قیمت مقرون به صرفه و پایین لیبل  RF نیز یکی دیگر از مزایای این گیت می باشد چرا که صرفه اقتصادی بالایی را برای کالاها شامل می شود و می توان آن را بر روی همه کالاها اختصاص داد و با توجه به اقلام انبوهی که در هایپرمارکت ها وجود دارد، مصرف لیبل امنیتی RF مقرون به صرف است.

عملكرد بالای گیت RF در هنگام عبور تگ از بين گيت جفت آنتن RF  در سرعت و زواياي مختلف يكی دیگر از برتری های گیت ضد سرقت RF است.

یکی  از کاربردی ترین استفاده گیت دزدگیر RF  ىر انتشارات می باشد زیرا لیبل ها به صورت تخت است و هیچگونه قطری ندارد و می توان آن را داخل صفحات کتاب استفاده نمود للاا ىر اينصورت ليبل RF كاملا ىر كتاب مخفي است و نتيجتا” بهترین گزینه برای جلوگیری از سرقت در انتشارات می باشد.

مزایای گیت فروشگاهی RF به اختصار :

دارای فرکانس های متعدد و عدم تداخل در مراکز تجاری

بیش از 20 تنوع در سایز و مدل لیبل RF

 قیمتی مقرون به صرفه در لیبل RF

بسیلر کاربردی برایجلوگیری از سرقت در  انتشارات و جلوگیری از سرقت در هایپرمارکتها

  • گیت فروشگاهی AM (گیت ای ام)

گيت فروشگاهی AM داراي فركانس 58 كيلوهرتز و مناسب برای نصب بر روی فلزات می باشد.

 دزدگیر فروشگاهی AM   ستاره گستر آذرخش  با برند WG Pro Primer Guard و AMERSEC ALU  بالاترین تکنولوژی  گیت فروشگاهی AM با بالاترين جوابدهی  ما بین دو گیت ( جفت آنتن)  و (تک آنتن) را دارا می باشد و از ویژگی های آن عدم تداخل و سینک چندین گیت ضد سرقت  AM در کنار هم می باشد.

 ليبل AM  نسبت به لیبل RF  دارای تنوع نمی باشد ولی کارایی بالاتری را روی فلزات دارد وبسیار کاربردی برای گیت ضد سرقت لوازم آرایشی می باشد لذا برای جلوگیری از سرقت عطر و ادکلن حتما باید از گیت ضد سرقت AM استفاده نمود.

لیبل AM ىر مقايسه با ليبل RF  گران تر است  اما موارد استفاده مخصوص به خود را دارد.

موارد استفاده از لیبل AM و گیت امنیتی AM :

گیت  AM  دزدگیر مناسبی برای فروشگاههای لوازم آرایشی می باشد چرا که داخل عط یک لایه فویل آلومینیومی وجود دارد و لیبل AM لیبل دزدگیر مناسبی برای آن است.

گیت ضد سرقت AM كاربردی ترین دزدگیر برای فروشگاه لوازم دیجیتال می باشد و برای جلوگیری از سرقت گوسی های مو بایل ، لپ تاپ، تبلت و لوازم جانبی آن کاربرد دارد.

  • گیت EM( گیت ای ام)

گيت فروشگاهی EM با باند فرکانسی كيلوهرتز كار ميكند  و مناسب  برای فروشگاههای آرایشی – بهداشتی  و همچنین جلوگیری از سرقت کتاب در کتابخانه ها می باشد . گیت دزدگیر EM به صورت جفت آنتن و چند آنتن قابل نصب می باشد و فاصله جوابدهی آن 90 سانتی متر در شرایط ایده آل و محیط بدون نویز می باشد.

اهم مزیت آن سایز کوچک لیبل و نامریی بودن آن می باشد که قابل نصب بر روی کالاهای کوچک از جمله مداد آرایشی  و  دیگر اقلام ریز می باشد.

همچنین قابليت فعال و غير فعال شدن مجدد را دارد . از این حیث تنها گیت برای کتابخانه ها می باشد. چرا که لیبل چسبانده شده میتواند توسط کتابدار غیر فعال شود و کتاب به راحتی به شخص عضو کتابخانه تحویل شود و چنانچه کتاب  پس از مطالعه به کتابخانه عودت شد کتابدار می تواند لیبل EM را فعال سازد پس در مصرف هزینه لیبل نیز کمک می کند.

يكي دیگر از مزیتهای گيت فروشگاهی EM  براي محافظت از کالاهای فلزی است که به راحتی در اثر مجاورت با فلز خنثی نمی شود و چنانچه لیبل چسبانده بر روی فلز از گیت عبور کند گیت آلارم می زند.

  از جمله ويژگي هاي ديگر دستگاه EM ستاره گستر آذرخش جوابدهی لیبل از هر جهت افقی و عمودی می باشد که در دیگر دزدگیر های EM وجود ندارد.

مزایای گیت EM به اختصار :

داشتن لیبل نامریی و باریک

جوابدهی بر روی فلز

خاصیت فعال و غیر فعال شدن لیبل EM و گیت مخصوص کتابخانه

گیت های فروشگاهی ستاره گستر آذرخش با اشکال، رنگ ها و ابعاد متنوع برای مصارف در فروشگاه های گوناگون از جمله فروشگاه های عینک، لوازم آرایشی، لوازم برقی، لوازم منزل، لوازم و پوشاک ورزشی، لوازم و پوشاک کودک، هایپر مارکت، پوشاک،کتاب فروشی و کفش استفاده میشود.

در بازار داخلی کشور گیت فروشگاهی با نام هایی از جمله گیت ضد سرقت، گیت فروشگاه، گیت دزدگیر، گیت های مغازه، گیت لباس ، گیت ضد سرقت فروشگاهی، دزدگیر فروشگاهی، دزدگیر لباس، دزدگیر پوشاک، آنتن دزدگیر، دزدگیر هایپرمارکت، دزدگیر مغازه، دزدگیر لباس و دزدگیر مانتو شناخته میشود.

Real Time Web Analytics